Nejlepší řešení pro signalizaci poplachu, které značně zvýší bezpečnost vašeho objektu, je připojit elektronické zabezpečovací zařízení k pultu centralizované ochrany (PCO). Pult centralizované ochrany je dispečerské pracoviště, na které jsou v zakódované podobě přenášeny veškeré relevantní informace, které je systém EZS schopen poskytnout. Při vyhlášení poplachu na objektu vysílá operátor PCO na objekt zásahovou jednotku nebo, podle typu zvolené služby, informuje kontaktní osobu určenou majitelem objektu. V případě, že zásahová skupina zjistí narušení objektu, volá operátor PCO Policii ČR
a do příjezdu majitele objektu nebo jím určené osoby střeží zásahová jednotka napadený objekt.
Připojení po pevné telefonní lince
Pro předávání informací o poplachu a provozu bezpečnostního systému se bohužel stále ještě velice často používají pevné telefonní linky. Není přitom nutné mít samostatnou linku pouze pro bezpečnostní zařízení. Komunikátor ústředny pracuje podobně jako fax, to znamená, že při volání odpojí další telefonní zařízení umístěné na lince, vytočí číslo pultu centralizované ochrany a po předání potřebných informací zase telefony v domě k lince připojí. Každé spojení s PCO (zapnutí, vypnutí, poplach, porucha) ovšem představuje jeden telefonní impuls, a zpravidla jednou denně dochází navíc ke kontrolnímu spojení.
GSM modulem
Je možné zajistit spojení zabezpečovacího zařízení s pultem centralizované ochrany po některé ze sítí mobilních telefonů přes tzv. GSM bránu, která nahrazuje pevnou telefonní linku. Toto řešení je mnohem spolehlivější než připojení po pevné lince, ale stále dochází k podstatnému navýšení telefonních poplatků o hovory, které způsobí zabezpečovací zařízení.
GPRS modemem
Jako přenosová trasa se používá některá z mobilních telefonních sítí, ale místo aby se informace z bezpečnostní ústředny dostávala k pultu centralizované ochrany prostřednictvím telefonního hovoru, posílá je GPRS modem jako data. Provozovateli GSM sítě se pak neplatí za provolané hovory, ale za přenesená data, což je výrazně levnější.
Bezdrátovou sítí
Někteří provozovatelé pultů centralizované ochrany mají i vlastní bezdrátové sítě. Jejich výhodou je nezávislost na cizích přenosových zařízeních, trvalá kontrola spojení mezi bezpečnostním systémem a pultem centralizované ochrany a v některých případech i nižší provozní náklady. Většinou je ale nutné si vysílač od provozovatele PCO zakoupit.
Připojení k pultu centralizované ochrany pomocí pevné telefonní linky je méně spolehlivé, velice snadno napadnutelné a podstatně navyšuje telefonní poplatky o hovory, které uskutečnil zabezpečovací systém.
Eurosys provádí připojení k různým pultům centralizované ochrany (např. Radom, Nam, Fides aj.) jak pomocí vysílačů, tak i pomocí telefonní linky.
Eurosys je správcem sítě pultu centralizované ochrany hasičského záchranného sboru, který je otevřen všem zájemcům z celého litoměřického okresu.
Eurosys je správcem sítě PCO Městské policie Litoměřice, který je otevřen všem zájemcům z města Litoměřic.